Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
sbírka Sabres & další

Thomas Vanek a další zajímavé kousky mé sbírky

Jak jsem psal v úvodu, kromě kartiček Miroslava Šatana se také věnuji sbírání ostatních hráčů. Do první části této sekce jsem umístil kartičky tří mladých hráčů Sabres, pro které mám slabost. Jedná se o Thomase Vanka, kdo se trošku orientuje v cenách karet, jistě pochopí, že sbírat Vanka je poněkud nákladnější. V zámoří je po něm veliká poptávka a po pravdě jsem nesmírně rád, že se mi podařilo sehnat několik zajímavých kousků. Především bych se zmínil o 05-06 SP Game Used AUTO RC /5 nebo podepsanou jersey /26. Především díky výluce dostali v NHL prostor rychlejší, i když poněkud menší hráči jako Derek Roy. Společně s Jasonem Pominvillem a Thomasem Vankem patří k nejmladším tahounům Sabres. I to je jeden z důvodů, proč si občas koupím i nějaké kartičky s těmito hráči.

Další, pro mě srdcovou záležitostí je Stan Mikita, jeho kartiček mi pod rukama prošla spousta, ale nakonec jsem si nechal pro mě čtyři nejváznamnější. Třeba se Vám budou také líbit.

V žádné pořádné sbírce by neměl chybět Sidney Crosby, takže se taky dočkáte :-D

No a na závěr ještě slibovaný seznam hráčů Sabres. Od každého hráče mi stačí POUZE jedna karta, proto přivítám všechny hráče, kteří nejsou uvedeni v seznamu.

Kartičky Vám umožní být součástí historie NHL a v tomto případě to platí dvojnásob...

1) Howie Morenz - v NHL 1923 - 1937 (vyhlášen největší hvězdou první poloviny 20.století) , podle legendy mu v nemocnici puklo žalem srdce. V zápase totiž utrpěl komplikovanou zlomeninu dolní končetiny a podle lékařů následoval konec kariéry. 

2) Aurel Joliat - v NHL 1922 - 1938 (spoluhráč Howie Morenze, hrávali ve stejném útoku), velká osobnost Canadiens první poloviny 20.století. Památná je věta, kterou mu Morenz měl říct před smrtí ... "Podívám se na vás kluci "seshora", jak si vedete v play-off")

3) George Hainsworth - v NHL 1926-1937 (v sezóně 28/29 vychytal ve 44 zápasech celkem 22 čistých kont !!!)

4) Newsy Lalonde - v NHL 1917-1927 (hrál v mnoha soutěžích předcházejících NHL, účastnil se prvního zápasu NHL, ve kterém dokonce skóroval !!! Psal se rok 1917... celkem mu napočítali 499 branek ve všech soutěžích...)

A teď všichni čtyři na jedné kartičce ...


07-08 ITG Ultimate Memorabilia 8th Edition a nese název Corner Stones (limitace 08 /09 !!!)

 Kousíčky výstroje jsou zastoupeny v podobě glove (rukavice) a pants (u Lalondeho)
THOMAS VANEK #26 (výběr nejlepších karet)

Road to the NHL (na poslední kartičce v dresu univerzitného týmu)

   

Rochester - jedna sezóna během výluky, potom SP Authetic RC a Ultimate Auto RC /299

   

Znáte něco hezčího než Jersey karta s podpisem limitovaná do čísla dresu ?

    

Nesmí chybět SPx AUTO Jersey a konečně Dual AUTO Perreault/Vanek. Nejlepší hráč v historii Sabres a jeho následovník...

    

Trilogy Ice Scripts aneb podpis na plexi a dva klenoty sbírky, SP Game Used AUTO RC /5 a nejdražší RC (The Cup)

(SP Game Used AUTO RC /5 jsem dostal jako dárek za zvládnutou zkoušku z anatomie)

   

Derek Roy #9

Tentokrát jen 3 kartičky, to nejlepší od Dereka Roye, kdo ho viděl hrál, musí ho milovat :)

Jmenovitě SPX RC Jersey /999, Parkhurst AUTO Jersey 77/100 a Ultimate AUTO RC 55/100

  

Jason Pominville #29

Další rozený sniper v dresu Sabres. Podpisovka v dresu Amerks, pak ostatní RC včetně UD Premier Collection (best RC).

Sehnal jsem kompletní sérii podpisovek z BAP. Základní verzi, potom Gold /15, dual s Thomasem Vankem a Triple verzi Pominville/Vanek/Connolly a pouhých 25 kusech. Ještě se mi líbily inzerty z Winter Classic. Jenom škoda těch samolepek :((   

   


Gilbert Perreault #11

Ve své první sezóně (1970/71) měli možnost výběru z první pozice nově přistoupivší Sabres. Volba padla na Gilberta Perreaulta, který ve své poslední nováčkovské sezóně vyhrál Memorial Cup. Tolik kýžený Stanley Cup se mu podařit nikdy nepodařilo - i dílem svého klubismu, vždyť všech 17 sezón odehrál v dresu Buffala. v 1196 zápasech vstřelil 512 branek a připsal si celkem 1326 bodů. Kromě Calder Trophy získal v roce 1973 také Lady Byng Trophy. Společně s Rene Robertem a Rickem Martinem se stal mozkem obávané French Connection. Momentálně je na 26. místě v celkovém bodování NHL.

V pokoji mi na zdi visí zarámovaná fotka 8 x 10 palců s podpisy všech tří legend Buffala. Pana Perreaulta si nesmírně vážím, vždyť to byl bezesporu nejlepší hrát v celé historii Sabres. Jeho kartičky si moc nekupuji - ve sbírce mám mnohem zajímavější relikvie :))

První karta je ze sezóny 07-08 ITG Superlative. Jedná se o memorabilia kartu ze série 1st Overall a je limitovaná do 9 kusů !!!
A ještě dvě jersey karty - zvláště ta druhá je z 07-08 OPC Premier a limitovaná do 25 kusů. Nápis CAPT mluví za všechno ...Na podzim roku 2007 se mi konečně splnil velký sen a společně s kamarádem jsme se podívali na největší kartičkovou burzu (SportCard Expo) do Toronta. Jak už to u mě bývá, štěstíčko se usmálo a mezi sobotními hosty se objevila celá French Connection. Sám jsem si počkal jen na Gilberta Perreaulta a nechal si podepsat jeho McFarlane figurku.Kromě toho jsme se spolu vyfotili a po svém návratu mi jeden hodný človíček poslal jeho ověřenou adresu. Do obálky jsem k fotce a dopisu přidal 20$ na pokrytí poštovného a čekal. Pan Perreault odepisuje neuvěřitelně rychle (většinou do 20 dnů máte obálku zpátky), mně šla zásilka přes 5 týdnů. Potom jsem pochopil proč. Byla dost veliká (fotka je cca 8 x 10 palců) a v mém tvrdém obalu ji radši poslali lodí. Poprosil jsem ho o věnování a tímto symbolicky zakončil svůj kanadský výlet...Ryan Miller #30 & Maxim Afinogenov #61

Hometown Heroes - Buffalo & pak AUTO Draft - podpisovka s limitem místa na draftu (Afinogenov 69.celkově v roce 1997)

     

Stan Mikita #21 - další srdcová záležitost

Jako první hráč obdržel Hart Trophy, Art Ross a Lady Byng, druhá karta Triple Memorabilia AUTO 1/10 (jersey, pants, glove)

       

Complete package 8/10, tedy jersey/glove/sock/pants - znáte něco hezčího ? BeeHive AUTO (cca 16 x 25 cm)

Vlado Dzurilla

06-07 ITG International Ice - Complete Jersey 1/10 (jersey/number/emblem)

- když se podíváte na fotku podrobněji, nepřijde Vám Dzurilla nějaký divný ? Vyměnil jsem si pár e-mailů s majitelem ITG panem Brianem H. Pricem a ten mi potvrdil, že podle všeho jim poslali špatnou fotku z HHOF. I podle něho na obrázku není Dzurilla, ale Holeček :)

Milan Hejduk #23

Jistě jste poznali 98-99 SP Authentic RC /2000, jedná se o nejlepší RC Milana Hejduka. Nevím jak Vy, ale já mám pro Milana Hejduka slabost. Vzpomínám si, kdy jsem poprvé viděl tuto kartičku. Bylo to v roce 2001 v jednom pražském obchodě a hodnota byla tehdy 200$. Nabízeli ji za 5.000,-Kč, skoro jsem se mohl zbláznit. Celou dobu jsem si říkal, že tu nebudu nikdy mít. A vidíte, jeden kousek mám doma. Vyšla na nějakých 30$, na druhé straně i hodnota je nižší (podle Beckettu okolo 80$).

Mně se tímto splnil dětský sen - takže hodnota je samozřejmě nevyčíslitelná. Právě o plnění snů je sbírání kartiček...

Sidney Crosby #87

V žádné pořádné sbírce nemůže chybět Sidney Crosby. Jak jsem psal v úvodníku, kartičky sbírám pěknou řádku let a v cenách karet se orientuji, když jsem v ruce držel Beckett pojednávají o možné ceně první oficiální RC Crosbyho (UD Young Guns RC), nevěřícně jsem kroutil hlavou. Všichni hráči před ním (Staal, Fleury, Heatley), to dotáhli na max. 80$, připomínám, že Young Guns jsou nejoblíbenější nelimitovanou sérií RC karet. Těch jejich 130$ mi přišlo strašně moc. Momentálně má hodnotu okolo 350$ a prodejcí cena od 250$ nahoru. Sidney dokázal s trhem nemožné (pozn. Young Guns byla prodána za 300$ - obrázek smazán)

Druhá kartička je SP Authentic AUTO RC /999 - to nejdražší, co jsem si kdy koupil :) nádherně čistý podpis, super stav...

     

No a konečně se dostáváme na závěr sbírky. Jedna z nejlepších RC karet Malkina, nádherná podpisovka Lecavaliera - pro toho mám taky slabost :)) , no a výběr různých RC.


     

    

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek