Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
hokejové karty

Na tomto místě bych se s Vámi chtěl podělit o několik zajímavých mezníků, které provázejí moji vášeň. Ke kartičkách jsem se dostal přibližně v roce 1992, to mi bylo 8 let a chodil jsem do 2.třídy. Právě počátkem 90.let se k začaly vozit série jako Score 91-92, ProSet, později nádherná Premier 93-94 - možná si na ně vzpomínáte. Někteří kamarádi sbírali české hráče, hlavně teda Jágra, v kurzu byl samozřejmě Mario. Mně se hned zalíbil dres Buffala Sabres a u tohoto týmu jsem zůstal. Po pravdě řečeno jsem rád, že Sabres některé zápasy opět hrají v retro dresech. Ale to jsem trošku odbočil. Později jsem si našel jiné koníčky a ke kartám se opět vrátil okolo roku 1996, kdy se na náš trh dostaly série jako Ultra Fleer (jedna Gold Medallion v balíčku) či Donruss. V této době jsem měl ve sbírce pořád převážně staré ProSet a Score, zlom nastal poté, co mi bratranec ukázal Fleer Metal 96-97. Do těchto kartiček jsem se zamiloval, podařilo se mi získat první kartičku s novým dresem Sabres, byl na ní Jay McKee a ještě ji mám samozřejmě odloženou. Rozhodl jsem se prodat všechny staré kousky a začal sbírat znovu. 

Dalším velkým zlomem bylo spuštění internetových stránek s názvem HockeyCollector, možná si někdo z Vás vzpomene. Web neměl vlastní doménu, ale poskytovatelem byl hyperlink. Kolem roku 2002 jsem začal poprvé kupovat kartičky v zámoří, zpočátku kompletní sety, později jsem sháněl lidem jednotlivé karty - ostatně o to se starám doposud. V roce 2003 jsem se rozhodl, že začnu sbírat kartičky Miroslava Šatana. Sám jsem se narodil na Slovensku, i když do školy jsem chodil už na Moravě. Vzpomínám si, že pokud jsme hráli hokej, byl jsem vždycky Pálffy. Snad mi to Miro Šatan odpustí :-D Pravdou zůstává, že se mi strašně líbí styl, jakým hraje, působí dojmem naprostého profesionála a slušného člověka. Určitou roli sehrál i fakt, že v hokeji fandím slovenskému národnímu týmu - zrádce :-D & Šatan hrál ještě navíc za Buffalo. Moje sbírka se začala vydatně rozrůstat, momentálně mám víc než 900 různých karet a sbírka roste dál :o)) 

Kromě kartiček Šatana jsem zůstal věrný Buffalu a stálé sbírám i všechny hráče, kteří v týmu hráli. Přitom se snažím mít od každého hráče jen jednu kartu, ale věřte mi, že od 70.let se v klubu vystřídala pěkná řádka hokejistů !

V mé sbírce také najdete i několik velice pěkných karet Thomase Vanka, právě on se po odchodu Šatana stal mým oblíbencem v dresu Sabres, společně s Jasonem Pominvillem a Derekem Royem. 

U většiny karet se znažím uvádět i wantlisty, pokud byste našli něco zajímavého, rád se s Vámi domluvím na výměně nebo koupi.

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek