Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
e-magazin

e-magazín

Dovolte, abych Vám v rychlosti představil e-magazín. Na tomto místě bych Vám chtěl pravidelně přinášet informace o vydaných séricíh. Vzhledem k záplavě boxů, jejichž ceny se výrazně liší by se Vám mohl podobný rádce hodit. U každé si budete moct přečíst základní informace, odkazy na checklisty a moje hodnocení.

V případě, že byste měli zájem o nějaký box, není problém za solidní cenu něco objednat. Více informací na velecky (zavináč) gmail.com

VYDANÉ SÉRIE 2008 /09


UD Series 1 (24 balíčků po 8 kartách), cca 65$/box

UD Series 1 & 2 jsou skoro 15 let nedílnou součástí každoroční nabídky Upper Decku. Své oblibě vděčí především zajímavému složení boxů, kdy ke dvěma jersey kartám musíte přidat šest Young Guns (1:4). Letošní série obsahuje 49 nováčků a nechybí mezi nimi spousta TOP nováčků sezóny 2008 - 09, kteří se stihli představit v právě probíhajícím ročníku NHL. Z klíčových hráčů např. Stamkos, Turris, Okposo, Bassard, Frolík, Doughty. UD Series 2 budou podle skladby nováčků mnohem slabší.

Každý box navíc obsahuje množství zajímavých inzertů - sice chybí oblíbené Hometown Heroes, ale série s názvem Winter Classics dává vzpomenout zápasu mezi Penguins a Sabres. Na rozdíl od OPC jsou karty méně limitované (1:12) a je jich jenom čtrnáct. Zajímavě vypadají i Captains Calling (1:24). Nechybí paralelní verze (100 a 10 ks). Na další inzerty musíte mít trošku štěstí - řadí se totiž ke case hits, na druhé straně jich je opravdu hodně. Podpisovky Signature Sensations (1:288) obsahují bohužel spoustu bezejmenných hráčů, nechybí však Patches /15, Fab Four Fabrics /100 a z posledního vydání oblíbené Clear Cut Winners. Tuto sérii kompletuje spousta sběratelů, tak se ceny mnohých karet šplhají opravdu vysoko (i nad cenu patch karet !). Upper Deck si zaslouží pochvalu za dual verzi limitovanou pouze do 25 kusů !!! Celkově mi přijdou karty opět velice dobře vyvážené a přinášejí kvalitní kartičky za rozumnou cenu.

Obrázky na adrese výrobce

V rámci této cenové kategorie 9/10

+ první série s letošními nováčky, design řadových karet (akční fotky), Clearcut Duos, celková vyváženost série

- někdy opravdu slabé boxy - 2 jersey průměrných hráčů nejsou výjimkou...UD Fleer (24 balíčků po 8 kartách), cca 65$/box

Po sérii OPC vychází další série, spadající do podobné cenové kategorie. Uvidíme, do jaké míry zůstane prodejní cena (momentálně okolo 65$/box) stabilní nebo zda se dočkáme podobných poklesů jako v minulých letech. K dobru bych vyzdvihl především 2 memorabilia karty na každou krabici (Ultra Uniformity Jersey jsou vkládány do balíčků v poměru 1:12). Nechybí šance na podepsané karty Fresh Ink se vyskytují 1:288 (každý dvanáctý box). Jako výraznější minus vnímám oproti předchozím sériím absenci patch karet. V boxu se vyskytuje 6 RC karet – nováčci debutující v závěru loňské sezóny (ze zajímavějších Ersberg, Goligoski, Mason, Matthias, Okposo, Turris, Valabik, Winchester) a také jedna z dvaceti Rookie Redemption karet (1:24). Na těchto kartách se už objeví nováčci ze sezóny 08/09. Rookie Redemption existují také ve verzi Gold Medallion (1:288) a  Ice Medallion (o 100 kusech). Novinkou je inzertní série Ex Hockey Jambalaya, do balíčků vkládána v neuvěřitelném poměru 1:864 ! Osobně oceňuji existenci extrémně limitovaných inzertních sériích Ex Essential Credentials Red a Green, díky kterým na vás může čekat třeba Roberto Luongo číslovaný 1 of 1 !

Základní set je tvořen 200 kartami, tedy série není určena pro vyznavače velkých setů, ale doporučil bych ji především mladším sběratelům. Za poměrně příjemnou cenu na vás čeká množství inzertů, 2 memorabilia karty a kdo ví, třeba objevíte redemption kartu Steva Stamkose o 100 kusech…

V rámci této cenové kategorie 8/10

+ nové inzerty // naopak bych vytknul absenci patch karet a malou hodnotu jersey karet


UD Black
Box o 2 balíčcích, 2 karty v balíčku (box cca 220$)
 
- každý balíček obsahuje jednu Rookie Letterman Patch kartu (vyrobené písmeno z hráčova příjmení), limitováno do 399 ks, u některých hráčů je navíc doplněno o podpis a druhá karta je podepsaná memorabilia karta nebo kartička s více kousky dresů, emblémů (multiswatch card).
Provedení UD Black jsou opravdu nádherné. Většina balíčků bohužel obsahuje nepříliš hodnotnou Letterman Patch kartu bez podpisu, ovšem druhá kartička vám může na tváři vykouzlit široký úsměv. Karty základního setu totiž tvoří Quad Jersey karty o limitaci do 99 kusů. Nechybí samozřejmě dual, triple quad jersey a patch karty. Zajímavé jsou 3-on-3 a 4-on-4 karty, tedy oboustranná kartička se třemi, resp. 4 kousků dresů na každé straně !
Co však dělá sérii UD Black naprosto odlišnou od konkurence je povedná inzertní řada Pride of Nation. Opět vyrobená nášivka v podobě vlajky, přičemž je každá karta doplněna o autogram hráče. Nechybí největší legendy NHL (Orr, Howe, Esposito), současné hvězdy (Crosby, Malkin) a řada českých nebo slovenských hráčů (např. Hašek, Vokoun, Šatan, Hossa). Druhou novinkou jsou UD Black Tickets. Jedná se o kartičku, která má v sobě vlisovaný vyrobený lístek ze zápasu NHL, opět podepsáno jedním (single verze) nebo dvěma hráči (dual verze). Všechny karty mají kromě běžných limitací i 1 of 1 verzi !!!
 
Celkově vycházejí UD Black jako povedená série a kdo nemá hluboko do kapsy a chce zkusit štěstí, určitě by jeden balíček mohl zkusit...
 
Ukázky na http://sports.upperdeck.com/collectorszone/cardsethome.aspx?sid=49313

V rámci této cenové kategorie 9/10

+ inovace v podobě Pride of Nation, UD Black Tickets // naopak stavba balíčku, kdy karta s nováčkem je téměř bezcenná, pokud teda nenarazíte na podepsanou verzi


OPC
box o 36 balíčcích po 6 kartách (box cca 60$)
Tato série vzbuzuje u některých sběratelů rozpaky. Především si však musíme uvědomit, že je určena především jako alternativa nejmladším sběratelům. Vždyť cena za balíček se pohybuje okolo 1.50$. Tudíž ji nemůžeme srovnávat s produkty jako UD Series 1 nebo 2, které mají cenu balíčků stanoveny na 3-4$. 
Ideální je především pro sběratele setů - ten se skládá ze 600 karet ! Nechybí mezi nimi nováčci a legendy (v balíčku 1:4). Každý box obsahuje jednu Cool Winter Classic kartu, tedy inzertní sérii věnovanou novoročnímu zápasu mezi Sabres a Penguins. Zatím prvních 30 karet je do boxů vkládáno v poměru 1:36, posledních 10 je označeno jako short print, tedy jejich limitace je vyšší. Některé karty značené jako SP se prodávají i nad 20$ ! Každý balíček obsahuje jednu kartičku v retro provedení z roku 1979-80 (právě v sérii OPC 79-80 se poprvé na kartičkách objevil Wayne Gretzky). Nechybí množství inzertů (1:4), z nichž mi nejzajímavější přijdou Trophy cards, představující trofeje NHL. Zajímavou verzí jsou OPC blanc back paralelní karty. Ze přední strany vypadají jako klasická modrá retro verze, na zadní straně však chybí jakýkoliv potisk. Podle posledních informací se jedná o vzácnou paralelní verzi, která je vkládána přibližně v počtu 1-2 karet na case ! Celkový počet kopií se odhaduje na 10-20 ks od každé kartičky.
Velkým plusem je šance na zajímavé memorabilia karty - jedná se o Triple Jersey (v každém třetím boxu) a potom buyback karty. Čili již vydané karty byly podepsány současným hráčem nebo legendou NHL a opět vloženy do balíčku (šance 1:480 = 1 na 12 boxů). Stejná limitace (1:480) je i u podepsaných karet OPC Signatures.
Kritici namítají, že ne každý box obsahuje žádnou memorabilia kartu, ostatně to ani Victory ! Jak jsem vysvětloval, série je určena především pro lidi sbírající sety a nebo mladší sběratele, kteří mají hluboko do kapsy. Osobně bych si raději připlatil a za cenu okolo 1500,-Kč si koupil krabici OPC. Osobně si myslím, že i v nejlevnějších sériích by měl mít možnost sběratel objevit OPRAVDU hodnotnou kartu. A to v OPC může.
 
ukázky na http://sports.upperdeck.com/collectorszone/cardsethome.aspx?sid=50538

V rámci této cenové kategorie 8/10, pro sběratele setů 9.5/10

+ velký set, ten zároveň někteří mohou brát jako největší zápor, protože na paralelních verzích můžete najít spoustu bezejmenných hráčů, Triple Jersey v každém třetím boxu a možnost najít hodnotné buyback podpisovky je naopak skvělým nápadem.


Victory
box o 36 balíčcích po 6 kartách (box cca 25$)
Za následující řádky se omlouvám, ale sérii Victory fakt nemám v lásce. Sám jsem zažil na počátku devadesátých let éru "skórek" (Score 91-92) a po pravdě řečeno nechápu, proč se máme skoro o dvacet let později vracet k téměř identické sérii. Použitý mateál mi přijde neuvěřitelně tenký a nekvalitní. Překvapení v podobě jednoho "pseudoinzert" o malé hodnotě v každém balíčku reputaci této série příliš nevylepší. Už od svého prvního vydání je pro Victory typická absence jakýchkoliv podepsaných nebo memorabilia karet. Jedinou náplastí jsou dvě paralelní verze - GOLD (nelimitovaná, 100 kusů) a BLACK (zřejmě 5ti kusová).Přitom obě se od běžných řadovek liší jenom barevných orámováním, které může nezkušený sběratel lehce přehlédnout.
Osobně bych doporučil poohlédnout se po jiném boxu, vždyť za něco málo vyšší cenu můžete pořídit nové, popř. o rok starší krabice, ve kterých máte zaručenu alespoň běžnou jersey kartu. Na otevírání balíčků je nejkrásnější pocit, když se vám podaří z levného balíčku vytáhnout opravdový klenot, to bohužel u série Victory není možné. Většina Black paralelek se totiž dá pořídit do 50$. Bohužel do ČR jsou Victory dováženy ve velkém a sběratelé si na ně zvykli :((
 
http://sports.upperdeck.com/collectorszone/cardsethome.aspx?sid=50374

V rámci této cenové kategorie 3/10

+ oblíbenost u menších sběratelů, bohužel za stejné peníze se dají koupit kvalitnější Fleer nebo OPC, ve kterých můžete objevit hodnotné karty. U Victory to jsou jen nedostupné Black, přičemž jejich hodnota je také nízká. Absenci alespoň těch nejzákladnějších jersey karet mi přijde v dnešní době šílená... chtělo by to nějaký zajímavý nápad, aspoň drobnou inovaci při zachování ceny...


Další seznamy již vydaných sériích můžete kdykoliv najít na následujících adresách:

Nejdražší série - speciální seriál

V celkem třídílném seriálu jsem se rozhodl představit nejdražší balíčky hokejových karet, které kdy výrobci vydali pro naše potěšení. Pravda, „pro naše potěšení“ musíme brát trošku v uvozovkách, neznám u nás moc sběratelů, kteří by si koupili alespoň jeden z uvedených balíčků. Ale pokud ano, jejich zážitky vždycky stály za to !

Díl třetí - ITG Superlative

Nezlobte se na mě, vím, že informace o ITG Superlative se začaly objevovat před pár týdny. Ale čekal jsem, až nám výrobce představí všech 7 důvodů, proč by se zrovna Superlative měly stát nejlepší hokejovou sérii všech dob.

Když jsem si na podzim koupil Beckett s mladíky z Chicaga na obálce :-D , narazil jsem na velký rozhovor s Brianem H.Pricem. Popisoval plány firmy na nadcházející sezónu a o této novince nechtěl prozradit nic bližšího. Jen v náznacích nás připravoval na opravdovou bombu.

Po půl roce se blížíme slavnostnímu uvedení na trh – prozatím plánovaném na 30.dubna,. No a Superlative nám podle všeho přinášejí požitek, o kterém se nám nikdy nesnilo. Pryč jsou z počátku devadesátých let, kdy kromě řadových karet jste v balíčku na nic lepšího nemohli narazit. Každý průměrný box obsahuje jednu až dvě levné jersey karty, přitom cena spousty krabice se pohybuje kolem 2000,-Kč.

Tak se pojďme podívat, co pro nás firma In The Game připravila. Jak má vypadat nejdražší série všech dob ? Přinášíme „sedmero“ nové značky Superlative …

Důvod první – podepsané karty – všechny podpisy přímo na kartě !!!

V dnešní době se hodně používají podpisy na samolepkách., tzv. že hráč obdrží pouze archy samolepek, ty podepíše a zašle zpátky výrobci. Výhoda je samozřejmě v rychlosti, s jakou dokáží výrobci reagovat na změny týmů nebo problémy s posíláním velkého množství karet jednotlivým hráčům. Podle mého názoru ale převažují negativa, vždyť co je lepšího než pocit, že Váš oblíbený hráč držel kartičku v ruce ? Třeba seděl v obývacím pokoji, před ním hořel krb a on podepisoval kartičky. Čas od času nějakou vzal do ruky a pozorně si ji prohlédnul. Nezní to lépe ?

Důvod druhý bez redemption karet !!!

Upper Deck jakožto jediná firma s licencí na NHL samozřejmě těží ze svého monopolu. Snaží se vydávat velké množství sérií, ale často nestíhá opatřit všechny karty včas. Proto na danou situaci reaguje tvorbou výměnných, tzv. redemption karet. Stačí setřít kód a zadat ho na stránkách výrobce. Pošlou vám ji na jejich náklady poštou. Bohužel třeba u série 06-07 Parkhurst nebyla spousta dual podpisovek vůbec vyrobena a firma nabízí náhradu. Někteří lidi jsou spokojeni, ale spousta sběratelů dostala třeba místo 60$ dual podpisovky třeba levnou jersey Brodeura a k tomu podpis hráčů jako Peca, Samsonov, a dalších. Navíc se každoročně stává, že předražená série Trilogy je plná redemption karet. Ty u Superlative opravdu nenajdete.

Důvod třetí všechny memorabilia karty pocházejí z hraných dresů !!!

S tím, jak se zvyšovalo množství karet v oběhu, bylo potřeba získávat nové a nové dresy. Samozřejmě, opatřit dres hráče jako Heatley, Crosby nebo Shanahan není zase tak těžké, ale pokud chtějí sběratelé i jersey karty nováčků, nezbývá výrobci nic jiného, než používat photo-shoot jersey. Jedná se o dresy, které měli hráči na sobě jen během focení. Cenově jsou tyto karty samozřejmě stejné, ale někteří to považují za menší podvod. Stejně tak spousta dresů legend používaných firmou Upper Deck je z různých utkání legend a ne přímo NHL. Superlative budou obsahovat jen dresy a kousky výstroje, se kterými se hrály utkání NHL.

Důvod čtvrtý – obrovské množstvé 1/1 karet !!!

Každá správná série by vám měla umožnit vytáhnout kartičku limitovanou 1/1. Superlative mají jít dále, kromě množství zlatých verzí číslovaných do jednoho kusu, v balíčcích najdete např. i Stisk Rack karty, tedy kousek hokejky se jmenovkou daného hráče (třeba Brodeur). Celkem má být v sérii okolo 1200 karet značených 1/1 !!!

Důvod páty – více než 100 Cut Signatures

O Cut Signatures byla zmínka v předchozích dílech, jedná se o kousek nějaké listiny s podpisem významných postav z historie NHL. Všechny karty jsou 1 of 1 a nebudou chybět doslova a do písmene legendární jména jako Art Ross, Lord Stanley a další.

Důvod šestý – autentické game-used letters

S konceptem Game Used Letters přišel první Upper Deck. Do série SP Game Used 05-06 vložil sérii s názvem By The Letter. Jedná se o kartu tvořenou jedním písmenem z jmenovky na dresu daného hráče a limitací do počtu písmen v jeho jménu. O rok později přidal tzv. Letter Marks, jednalo se o vyrobené písmena s limitací do 50 kusů a opatřené podpisem hráče. Letos se situace opakovala, ale podle některých jsou i By The Lettes vyrobené a nepocházejí tedy z hraných dresů. ITG vyrukovali s tím, že všechna písmena vložená do této série budou pocházet z dresů, ve kterých hráč odehrál utkání NHL – tedy nebudou umělé. Celkem má být v sérii více než 400 různých karet s jednotlivými písmeny !

Důvod sedmý – sedm karet v balíčků – pouze inzerty – žádné řadové karty !!!

Všichni čekali, že to nejlepší si schovává ITG na závěr, ale tohle mi doslova vyrazilo dech. Každý balíček bude obsahovat 7 karet. Po jedné podepsané, jersey a patch kartě. Dále podepsanou jersey kartu mladé hvězdy (např. Tavares, Stamkos,…), dále podepsanou jersey kartu, jednu Famous Fabrics kartu a ještě speciální inzertní kartu.

Tedy každý balíček bude obsahovat minimálně 3 podepsané karty (připomínám, žádné samolepky – podpisy přímo na kartě).

V každém balíčku budou nejméně DVĚ karty limitované do 9 kusů a méně ! Navíc všechny karty pod 9 kusů budou limitovány ručně.

A co cena ? Těžko říct, Superlative nemůžou jít cenově nad 500$, podle posledních zpráv se mluvilo o cca 430$. Má se jednat o cenu konečnou, ke které je samozřejmě nutné připočítat poštovné a případno DPH.

Podle mého názoru se můžou stát opravdu nejlepší sérií všech dob. Množství dresů a všemožných kousků výstroje, které se podařily ITG shromáždit jsou neuvěřitelné. Nechybí mezi nimi i kousky betonů legendárního George Veziny, které se objevují na nádherné inzertní sérii.

Série samozřejmě není určena pro každého, ale fanoušci hokejových karet, kteří nemají hluboko do kapsy a chtějí se stát vlastníkem spoustu unikátních kousků z historie nejslavnější hokejové ligy, si cestu k Superlative jistě najdou…

A jak by mohl vypadat váš balíček ?

1 + 2 - podepsaná karta a jersey karta s velkým kusem dresu

3+4+5 - patch karta, jersey karta nováčka s podpisem, no a podepsaná jersey karta hráče NHL (legendy, hvězdy)

6 + 7 - výrobce udává jednu Famous Fabrics kartu, prozatím uveřejnil jen jeden obrázek. Celkem se má jednat o jedenáct různých sérií. V jedné z nich můžete narazit na dokonalou kombinaci kousku betonu Veziny a kousíčku výstoje jiného legendárního gólmana. Následují všemožné memorabilia karty, včetně množství 1/1 podepsaných karet, kousků hokejech nebo jen paralelních verzí limitovaných do 1 kusu !!!

 

 

Díl druhý - THE CUP

Sezóna 2005-06 byla podle všeho nejsilnější, alespoň co se týče nováčků. Všichni odborníci se doslova rozplývali nad všemi talentovanými mladíky, kteří debutovali v tomto ročníku. Většina TOP nováčků se napevno usadila v základních sestavách a stala se nedílnou součástí svých týmů. Nezlobte se, ale jejich výčet si neodpustím – Sidney Crosby, Alexander Ovechkin, Dion Phaneuf, Henrik Lundqvist, Thomas Vanek, Mike Richards, Ryan Carter, Corey Perry, Ryan Getzlaf, Zach Parise, Mikko Koivu, Peter Budaj, Andrej Meszároš, Rostislav Olesz, Braydon Coburn, Alexander Steen, či Wojtek Wolski.

Právě v tomto roce se potvrdily zvěsti o nové sérii, podobné jako jsou Exquisite např. v americkém fotbale. V Beckettu probíhaly diskuze, jestli se podobná série může vyplatit, zda by o balíčky s cenou okolo 300$ a více byl vůbec zájem. Upper Deck využil skvělého výběru nováčků a odhodlal se k odvážnému kroku. Právě takto vznikla prozatím nejdražší série zvaná The Cup.

Princip je poměrně jednoduchý. Za maximum peněz nabídnout špičkový produkt. Každá z karet základního setu je limitována do 249 kusů. Nováčkovské karty (RC) jsou vytvořeny ve dvou variantách – podepsané (auto RC) s vyšší a podepsané patch RC s nižší limitací. Ta v první sérii byla 199 kusů u všech vyjma tria Crosby, Ovechkin, Phaneuf (u nich jen 99 kusů). V The Cup 2006-07 jsou podepsané patch RC limitované do 249 kusů a nejlepší nováčci do 99 kusů.

Součástí každého boxu (pojem balíček se u The Cup nepoužívá) se kromě zpravidla 1-2 řadových karet nachází vždycky alespoň 1 nováček. Dále jedna a více z nepřeberných množství memorabilia karet (ve druhé sérii najdeme mezi inzertními sériemi i „podpisovky“) a poměrně často také press plates, tedy tiskařské pláty limitované do 1/1. Všechny kartičky jsou neuvěřitelně tlusté, proto se nejlépe ukládají do plastových obalů s magnetem.

Mezi memorabilia kartami jsme si zvykli na podepsané patch karty o 75 kusech, Limited Logos (velký patch, podpis) o 50 kusech, Honorable Numbers – patch karta s podpisem limitovaná do čísla dresu daného hráče a další inzertní řady – ty se v jednotlivých ročnících liší. Dále třeba Scripted Swatches – podpis přímo na patch ! , včetně provedení dual !!!

V každém ročníku The Cup se objevilo množství karet limitovaných pod 10 kusů. Všechny podpisy jsou přímo na kartě, výrobce si odpustil samolepky.

Třešničkou na dortu jsou NHL Dual Shields. Jedná se o kartu, na které najdete 2 loga NHL z dresu daného hráče, eventuálně ještě v kombinaci s podpisem. Samozřejme 1/1 !

Na závěr bych ještě napsal pár slov k tomu, jak jsou karty baleny. Case obsahuje 3 nebo 6 boxů (balíčků). V jednom boxu – mimochodem tvořeným nádhernou plechovou krabičkou najdete jen jeden balíček – proto pojmy box a balíček u The Cup splývají. V balíčku – mají být ručně balené – se nachází zpravidla 5-6 karet.

Cena první série byla původně 349$, díky obrovskému zájmu a možnosti vytáhnout velice hodnotné RC karty (Crosby i okolo 15.000$ !), se zvýšila na částku převyšující 600$ !!! Druhá série byla neméně úspěšná, ale cenově zůstala přibližně na hodnotě okolo 350$ za box/balíček 5ti karet.

Pro ilustraci pár lepších karet ze série The Cup a můžete se těšit na třetí díl věnovaný podle všeho nejlepší hokejové sérii všech dob !!!

Limited Logos - velký kus emblému (patch) doplněný o podpis a limit do 50 kusů

 

 

Scripted Swatches - podepsaná patch karta a vedle Cup Foundations Quad AUTO Patch /5 - dres Chicaga je dokonalý...

 

 

řadové (base) karty jsou limitované do 249 kusů a vedle Emblems of Endorsements z 05-06, jedná se o dual patch kartu s podpisem

Nejlepší nováčkovské karty (RC) hvězdného dua Crosby & Ovechkin, obě z 05-06. Crosby okolo 15.000$ !!!

The Cup Titlists - Ray Bourque & Stanley Cup, velký kus patche, podpis a limit 1/1, vedle patch karta 1/1

Součástí The Cu jsou i Property of karty, jedná se o jméno z hokejky s limitem 1/1 a vedle Dual NHL Shields, taky 1/1

Díl první - Ultimate Collection & Ultimate Memorabilia

Dříve narození si jistě vzpomenou na první série, které se k nám začaly dovážet během devadesátých let. Doslova jsme se topili v záplavě kartiček Score, ProSet, později Ultra Fleer. V zámoří byla situace podobná. Když se mezi lety 1996-1998 začaly objevovat první memorabilia karty, dosahovaly jejich hodnoty závratných výšin. Výjimkou nebyly ani částky okolo 500$ a více za obyčejnou single jersey ! Na druhé straně musíme uznat, že kupříkladu u série Upper Deck byla šance 1:2500, že se vám podaří vytáhnout jednu z jersey karet !

Samozřejmě sílily hlasy volající po lepších a hodnotnějších sériích, spoustu skvělé práce odvedla firma BAP, resp. nynější In The Game. Právě z jejich dílny pochází spousta inovativních nápadů a dokonalých konceptů.

První sérií, u níž cena balíčku přesahovala 100$ byly BAP Ultimate Memorabilia. První série obsahovala pouze jednu kartičku v balíčku a celkem bylo vydáno jen 25.000 balíčků, tedy 5000 boxů po 5 balíčcích. Série skýtala velké množství memorabilia karet a podpisovek, ovšem každá byla o maximálním počtu 90 kusů ! To bylo před osmi lety něco naprosto neuvěřitelného ! Série Ultimate Memorabilia se osvědčeného konceptu drží po celou dobu své existence, letos se chystají Ultimate Memorabilia 8th Edition. Postupem času příbývalo v balíčcích karet, jejich počet se ustálil na třech.

Tady si dovolím malou odbočku. V roce 2005 jsem to nevydržel a zkusil jeden balíček z tehdy nových Ultimate Memorabilia. Zaplatil jsem okolo 140$ s poštou a těšil se na svůj klenot. V této sérii se totiž poprvé objevila Paper Cut AUTO Lorda Stanleyho. Jedná se o kousek papíru nebo dokumentu, který dotyčná osoba podepsala, výrobce ho vložil do karty a označil 1/1. Právě osoba Lorda Stanleyho mě nakonec zlomila. Navíc v této sérii byla šance 1:10, že se vám podaří vytáhnout některou z 1/1 verzí !

Na řadové kartě limitované do 45 kusů se na mě usmíval Gump Worsley. Podpisovka pocházela pouze ze základní série a na ní Bobby Clarke (limit do 60 kusů). Teď měl přijít největší moment – memorabilia karta o počtu 25 kusů a méně. K mému zděšení jsem vytáhnul dalšího Bobbyho Clarka – což je pro člověka, který nemá rád Flyers fakt bomba :-D

Naštěstí se jednalo o kousek z čísla s podpisem (Broad Street Bullies AUTO Number). Pěkný 2 barevný patch z čísla a limitace do 10 kusů byla fajn. Ozval se mi jeden člověk ze zámoří a měl o obě karty Clarka velký zájem. Nakonec jsme se domluvili o oboustranné spokojenosti na výměně. Zkusil jsem si balíček Ultimate Memorabilia a ten pocit stál opravdu za to !

Další skvělou sérií byly Upper Deck Premier Collection. Série s dokonalým nápadem. V balíčku za cenu okolo 100$ na vás čekala jedna limitovaná řadovka o 399 kusech, následoval jeden nováček o 399 kusech a méně, podepsaná karta a memorabilia karta. Tedy oproti Ultimate Memorabilia jsou limitace karet daleko vyšší. V první sérii označené sezónou 2001-02 můžete objevit nejlepší RC kartu Kovalchuka. Ještě se jednalo o AUTO RC s limitem do 199 kusů. V následující sezóně se šťastlivci mohli poprvé kochat signed rookie patches limitovaných do 99 kusů. Ročník 2002-03 obsahuje skvělá jména jako Nash, Spezza, Zetterberg, o rok později Staal nebo M.A.Fleury. Cena těchto kousků osciluje pravidelně okolo 1000$.

Značka Premier Collection skončila po 3 sezónách, i když slovo skončila není nejpřesnější. Během lock-outu využila firma Upper Deck faktu, že ITG neměli zaregistrovaný název Ultimate a přejmenovala Premier Collection na Ultimate Collection. ITG se cítili tímto jednáním poškozeni a od té doby můžete u každé série Ultimate Memorabilia (v páté, šesté, sedmé či osmé sérii) vidět slogan „ There is only one Ultimate“

Momentálně se obě značky Ultimate vydávají pravidelně a fungují bez větších potíží vedle sebe. Zatímco Ultimate Collection od Upper Decku obsahují za cenu blížící se 100$ čtyři karty (řadovka, nováček, podpis, memorabilia karta) a na nich součastné hráče NHL, ITG jsou zaměřeni díky chybější licenci na legendy NHL (a všechny hráče, kteří ukončili kariéru), nechybí největší hvězdy současnosti (Brodeur, Jágr, atd.) a nadějní nováčci (Tavares, Stamkos, atd.). Osobně bych si vybral sérii od ITG, šance že najdeme opravdu nádherné kartičky s nízkou limitací je veliká, všechny memorabilia karty jsou limitované do 25 kusů a méně. Naopak Ultimate Collection nabízejí součastné nováčky – třeba v poslední sérii AUTO RC Malkina o 99 kusech, spousta boxů (každý obsahuje 4 balíčky), tak spousta krabic vypadá následovně. 4 řadovky, 4 podpisovky, 3 bezejmení nováčci o 699 kusech a jeden lepší o 299 kusech – třeba Letang). Následují 2 jersey o 200 kusech, jedna patch karta o 75 kusech a jedna lepší karta. Samozřejmě série je plná nádherných patch karet, ale člověk musí mít štěstí. U ITG máte zaručené určité skvělé karty, Ultimate Collection jsou jako tiket to loterie…

Přesto si každá série našla své oblíbence a v zámoří patří obě k velmi vyhledávaným.

Na závěr pár obrázků:

03-04 Premier Collection AUTO Patch /99 - Rick Nash a vedle 04-05 Ultimate Memorabilia 5th Edition - Auto Stick /40

Ultimate Collection Patch /35 a vedle Ultimate Debut Threads ze stejné série o 60 kusech. Nádherný emblém Chicaga.

Jeden z podpisů Paper Cut 1/1, tentokrát v kombinaci s výstrojí Newsy Lalondeho. Vedle Paper Cut Lord Stanley 1/1

Jedny z nejhezších karet v ITG Ultimate Memorabilia jsou Complete Package - 4 kousky výstroje a potom Decades. Jedná se o osm hráčů, kteří hráli za určitý klub nebo na daném postu.


TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek